Dnešní díl bude lehce netradiční. V první části jsem si pro vás připravila seznam zajímavého čtení na různá témata a v druhé části na vás čekají delší výpisky na téma stáže a absolventské programy.

Jedná se o program doporučování nových zaměstnanců. Způsob náboru založený na principu sdílení a doporučování volných pozic vašimi zaměstnanci za odměnu (finanční i nefinanční). Doporučenými mohou být přátelé, rodinní příslušníci, známí nebo ex kolegové.

Minule jsem zařadila do Sharing is caring série i krátké výpisky. Přišlo mi na ně několik pozitivních reakcí, a tak jsem se rozhodla, že 21. díl bude pouze výpiskový a tedy i o něco delší jak klasické sumáře a tipy na čtení. Tak jdeme na to!

V 2023 jsem měla možnost poprvé vystoupit na IT meetupu a dvou marketingových konferencích. Pro mě takový splněný sen, ale zároveň obava z jiného publika, než jsem zvyklá. Za všechny příležitosti v roce 2023 jsem velmi vděčná, a tak si ty nejvýznamnější ukládám i sem.

V dynamickém světě pracovního trhu, kde je nalezení toho pravého kandidáta pro klíčovou pozici jako hledání jehly v kupce sena, se každý z nás setkává s mnohými výzvami. A právě proto jsem oprášila jeden starší materiál, který jsem nazvala Náborové Desatero, tj 10 bodů pro lepší nábor.

Dlouho jsem měla sen - vystoupit na marketingové konferenci. To se mi v 2023 splnilo díky pozvání na Reshoper - troufám si říct, že největší konferenci a veletrh v jednom u nás v Česku. Na jedné straně jsem se tetelila nadšením, na druhé straně mě pohltila nervozita z opravdu náročného obecenstva a velkého množství lidé, kteří konferenci...

Minulý týden jsem školila pro #HolkyzMarketingu Linkedin. V rámci otázek jsme se dostaly velmi přirozeně k životopisům a hledání práce (díl 1 a 2, píšu třetí). Během posledních let jsem viděla přes 50 000 životopisů a další desítky (možná stovky) tisíc LinkedIn profilů. Za poslední 3 měsíce jsem díky školením měla možnost upravit/poradit s úpravami...

V minulém díle mého newsletteru jsem slíbila, že před definitivním rozloučením se s rokem 2023, se podíváme na nějaké jeho náborové milníky. Jde o zajímavá čísla, a tak se o ně chci podělit i zde na blogu. Při pohledu do čísel bylo hned jasné, že to byl náročný rok se skvělými výsledky. Nejen co se počtu nových nástupů týče,...