Jak zaujmout, aby mě vybrali? Co mají personalisté rádi a co ne? Co od vás firmy při výběrovém řízení čekají? To jsou asi otázky, které se vám honí hlavou, pokud poprvé v životě hledáte zaměstnání. Podobné myšlenky před 5 lety "trápily" i mě a byla jsem celá nesvá jen z pohovoru na brigádu v obchodě s oblečením.

Nebo si spíš říkáte: "Co tam mám napsat, když jsem zatím nic moc nedělal?" Uklidním vás, tuhle fázi má za sebou každý a i bez praxe se dá napsat životopis tak, aby firmě pověděl to, co má, a vy jste s ním byli spokojeni.

"Sharing is caring" vznikl v roce 2018 na mém LinkedIn profilu jako pravidelná dávka informací pro ty kteří pracují v HR nebo Marketingu. Některé zdroje nestárnou a je škoda na ně zapomenout. Pojďte si se mnou pročíst některé z nich!

Networking není nic jiného než budování vztahů, které jsou založené na důvěře a pozitivních emocích a zkušenostech. Rozhodně nejde o nahodilé získávání kontaktů vše možně a jejich využívání jak se vám hodí bez empatie k potřebám druhé strany. Jelikož jde o vztah, musí v něm aktivně fungovat obě strany a něco si navzájem nabídnout.

Pracujete na HR a řešíte kromě náboru i onboarding? Nebo dokonce celý životní cyklus zaměstnance ve firmě, kde pracujete? Pojďme si společně ukázat, jakým způsobem se o nového člověka v týmu postarat a co se osvědčilo v praxi mně.

Pro GoodCall jsem v květnu měla online přednášku pro jejich recruitery. Rozhodla jsem se, že se o pár věcí podělím i s vámi, kteří se pohybujete v náboru. Jestli vám moje rady k něčemu budou, to nevím, ale řeknu vám, co zafungovalo mě a jak mi to pomáhá v práci.

LMC mě baví a mám ji jako firmu ráda. Poprvé jsem se s ní blíž seznámila na workshopu o psaní inzerce v roce 2016 nebo 2017, na který jsem byla vyslána mým šéfem. Pak jsem se seznámila díky workshopu v Alze s Tomášem Ervínem Dombrovským, který nám ukázal data, jak s nimi pracovat a jak v nich číst....

Hledat práci není záležitost jednoho dne. Málokdy se vám poštěstí, že pošlete jeden životopis, jdete na jeden pohovor a tadá, máte práci. Spíš jich pošlete desítky... Na to nás na škole nepřipravili. Než začnete hledat, mentálně se připravte na to, že vás to bude stát pár hodin vašeho času, energie a možná i nějaké to zklamání.

Ten pocit známe asi každý, kdo někdy hledal stáž/brigádu nebo zaměstnání. Konečně vám někdo odepsal nebo zavolal a máte se osobně potkat. První jásáte, ale pak vás napadne, "co mám čekat, na co se mám připravit...?", a v hlavě se vám rozjede nekončící spirála otázek.