Minule jsem zařadila do Sharing is caring série i krátké výpisky. Přišlo mi na ně několik pozitivních reakcí, a tak jsem se rozhodla, že 21. díl bude pouze výpiskový a tedy i o něco delší jak klasické sumáře a tipy na čtení. Tak jdeme na to!

Dlouhodobě mě inspiruje Google. V rámci sekce ke stažení najdete i mé výpisky z re:work with Google, ke kterým se často vracím. Další inspirací je pro mě stránka na karierní stránce Google s názvem How we hire, ze které jsem čerpala, když jsem pracovala v Alze (i když je to už nějaká doba). Jen si představte, že hledáte práci a někde na kariérkách ...

Minulý rok jsem studentům MUNI předmětu Praktika z personální psychologie zadala projekt, který měl za cíl zmapovat jaké pocity a myšlenky mají odcházející zaměstnanci. Moc díky celému týmu za skvělé výstupy a zpracování! Dotazník nám vyplnilo 316 lidí, takže díky i těm!

Jaké je to nabírat HR nebo recruitera? Jak vybrat toho správného a na co se ho vůbec ptát? Na to se podíváme v první části dnešního sharing i caring. V druhé části se pak blíže podíváme na NPS a candidate experience.

V listopadu jsem měla tu čest být součástí meet-upu Frontendisti.cz a se svým soft talkem na HR téma vystoupit přes cca 50-60 lidmi. Přednáška nesla název "Když ptáčka lapají, ... aneb na co si dát pozor než přijmu nabídku". Nakonec jsem se rozhodla vytvořit z ní článek, který zrovna začínáte číst. Obsahu o tom jak odpovídat na pohovoru...

Vítám vás u dalšího dílu toho, co si pustit do uší. Nazvala bych ho i jako "long time no see", protože 4. díl vyšel před rokem a půl. Od té doby jsem toho ale naposlouchala fakt hodně a světlo světa spatřily nové kvalitní podcasty. Možná bylo dobré dát si od psaní na chvíli pauzu. Ne však od poslechu!

Kdo nevyužívá inzerci, ať hodí kamenem. Od začátku kariéry pracuji pro firmy, které se těší velkému zájmu, jsou vidět v médiích a lidé mají zájem v nich pracovat. I tak jsme vždy využívali pracovních portálů, LinkedIn Jobs, newsletterů anebo velmi aktivního postování na LinkedIn či Facebook. Seniorní role jsme měli/máme na doporučení nebo je...

Job description (JD) = popis pracovní pozice. Je to detailní přehled povinností, odpovědností, pravomocí i dalších charakteristik každého pracovního místa včetně požadavků na kandidáta. Za mě k němu patří i popsání onboardingu na danou roli.