Jmenuji si Petra, ale to už jsem vám řekla. Mám Bc. z jednooborové psychologie na Univerzitě Karlově, ale více mě to táhlo k náboru a rozvoji v kombinaci s marketingem. Snažím se kombinovat obory a neustále se v nich vzdělávat.

Jsem hodně online a mým druhým domovem jsou sociální sítě. Pravidelně na LinkedIn vydávám tematické posty s názvem "sharing is caring" plné HR a marketingových informací. Pokud mi někdo šikovný projde rukou, ráda vám ho na stejné platformě doporučím v #kandidatzdarma. Snažím se využívat sítě tak, aby přinášely dobré věci. 

#sharingiscaring - grafika příspěvku
#sharingiscaring - grafika příspěvku

Baví mě totiž, když dokážu někoho jiného udělat úspěšnějším nebo spokojenějším. Věřím totiž, že #karmanenízdarma. I proto část svého volného času věnuji aktivitám jako jsou přednášky pro studenty, psaní článků s HR tématikou nebo pomoc s prvním životopisem.

Nakouknout pod pokličku mé práce můžete na Instagramu. Pracovní život na mém LinkedIn.

Co dělám, když nejsem v práci?

Pokud nesleduji seriály (to totiž dělám ráda) a netrávím čas s rodinou, píšu pro HR Vzory příspěvky na jejich Linkedin profil na téma nábor, interní HR, osobní brand a práce se sociálními sítěmi. Vzory si můžete pořídit na jejich webu a když mě uvedete jako zdroj, potěší mě to. .Mé články najdete na Zboží a Prodej (díky Alza.cz), na platformě pro studenty Kariérko a v časopise Ad rem. v 2020 jsem se stala součástí PR Klubu

Od 2018 pravidelně jako pozorovatel a hodnotitel chodím na assessment centra nanečisto v rámci předmětu Rozvoj profesní kariéry na VŠE. V roce 2019 a 2020 jsem byla součástí předmětu Inovace v managementu a HR jako zadavatel výzev pro studenty za Alza.cz. Sem tam na vysokých školách přednáším na téma LinkedIn, Hiring nebo Employer branding. Práce se studenty mě opravdu baví a dává mi dlouhodobě smysl.

#HolkyzMarketingu
#HolkyzMarketingu

Jsem často online, a tak není divu, že se po práci jako admin/moderátor věnuji správě skupiny Holky z Marketingu. Díky této skupině jsem se stala lektorem akademie #HolkyzMarketingu a v 2019 a 2020 jsem byla i mentorem v jejich půl ročním mentoringovém programu. Aktivní jsem i v dalších Facebookových skupinách jako jsou #HRdinky nebo HR (k) sobě, ale už jen jako klasický člen.

Po práci mě potkáte na některé z konferencí, meet-upů nebo jiných HR akcích. A když ne tam, sedím doma a čtu si knihy, dívám se na vzdělávací videa nebo si dělám online kurzy. Věřím totiž, že jedna z nejlepších investic je ta do sebe sama.

Díky mé aktivitě a vizi více si více pomáhat, měnit HR obor k lepšímu a špetce štěstí, jsem v roce 2019 vyhrála titul Recruiter roku od Recruitment Academy Awards.  

Kde jsme se mohli potkat?

V roce 2018 jsem měla první přednášku o LinkedIn a to na ČZU pro cca 50 studentů, další přišla díky skupině Holky z Marketingu. Pro ty jsem přenášela na téma LinkedIn. Další vystoupení na sebe nenechala dlouho čekat. Následovaly HR snídaně s Ysoft a Štěpánem Bartyzalem o náboru a onboardingu v Praze a Brně. Ke konci roku jsem pak s BrandBakers školila workshop s názvem HR Marketing Essentials & Best Practice.

Rok 2019 byl plný setkání, akcí a přednášek. U kluků z BrandBakers jsem se mihla na jejich předmětu Employer Brand Management na VŠE a účastnila se několika assessment center nanečisto. S BrandBakers jsme také pořádali HR snídani na téma HR marketing a náborový proces ruku v ruce a na konferenci EBX jsem byla jedním z lektorů workshopu Jak měřit HR marketing.  

Na podzim 2019 jste mě mohli vidět na PR Summitu s přednáškou o Kandidát zdarma a v Ostravě na MarketingON o tom, co si vypůjčit z marketingu do HR (díky Alza.cz). O kandidátech a náboru jsem pak přednášela jako VIP host na vyžádání na Moravské vysoké škole v Olomouci. Musím říct, že jsem si celý rok užila a věřím, že i ti, kteří mě někde slyšeli.

Rok 2020 nebyl na offline setkání bohatý, ale na ta online ano. Školila jsem 9 studentů online v rámci programu Samsung Tvoje šance, měla online přednášku v rámci konference HR Forum Know-How 2020 nebo se mnou Matěj Matolín a Josef Kadlec natočili 30. díl Nelidských zdrojů.  Offline jsme se mohli potkat na druhém ročníku LiSummitu, kde jsem patřila mezi řečníky. V 2021 mě čeká Evolve Summit, na který se neskutečně těším! 

(velké díky patří mému zaměstnavateli, který mi vystoupení na různých akcích umožnil)

To bylo něco málo o mně a o tom, čím žiju v práci a po práci. Chcete se na něco zeptat?