Jmenuji se Petra, ale to už jsem vám řekla. Studovala jsem na filozofické fakultě jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově, ale více mě to táhlo k náboru a rozvoji v kombinaci s marketingem. Snažím se kombinovat obory a neustále se v nich vzdělávat.

Jsem hodně online a mým druhým domovem jsou sociální sítě. Pravidelně na LinkedIn vydávám tematické posty s názvem "sharing is caring" plné HR a marketingových informací. Pokud mi někdo šikovný projde rukou, ráda vám ho na stejné platformě doporučím v #kandidatzdarma. Snažím se využívat sítě tak, aby přinášely dobré věci. 

#sharingiscaring - grafika příspěvku
#sharingiscaring - grafika příspěvku

Baví mě totiž, když dokážu někoho jiného udělat úspěšnějším nebo spokojenějším. Věřím totiž, že #karmanenízdarma. I proto část svého volného času věnuji aktivitám jako jsou přednášky pro studenty, psaní článků s HR tématikou nebo pomoc s prvním životopisem.

Nakouknout pod pokličku mé práce můžete na Instagramu. Pracovní život na mém LinkedIn.

Co dělám, když nejsem v práci?

Pokud nesleduji seriály (to totiž dělám ráda) a netrávím čas s rodinou, píšu pro HR VzoryKariérkoAd rem.  nebo Forum Media. V 2020 jsem se stala součástí PR Klubu a garantem kategorie LinkedIn v Fénix Content Marekting. V roce 2021 jsme založili společně s dalšími lidmi projekt Propouštění.cz. Na projektech mě baví různorodost lidí, s nimiž spolupracuji a jejich nadšení a zkušenosti.

Od 2018 pravidelně jako pozorovatel a hodnotitel chodím na assessment centra nanečisto v rámci předmětu Rozvoj profesní kariéry na VŠE. Od 2019 jsem součástí předmětu Inovace v managementu a HR jako zadavatel výzev pro studenty a od 2021 jsem zadavatelem i na Masarykově univerzitě v Brně v rámci předmětu Praktikum pracovní psychologie. Práce se studenty mě opravdu baví a dává mi dlouhodobě smysl. 

#HolkyzMarketingu
#HolkyzMarketingu

Jsem často online, a tak není divu, že se po práci jako admin/moderátor věnuji správě skupiny Holky z Marketingu. Mojí pravidelnou rubrikou je vzdělávání v marketingu a téma hledání práce či LinkedIn. Díky této skupině jsem se stala lektorem v jejich akademií a mentorem v mentoringovém programu. 

Aktivní jsem i v dalších Facebookových skupinách jako jsou #HRdinky nebo HR (k) sobě, ale už jen jako klasický člen. Sdílení si v rámci komunit je pro mě velmi důležité. V 2021 jsem se stala lektorem v rámci akademie #suHR, kde školím Role HR a Práce s daty. 

Díky mé aktivitě a vizi více si pomáhat, měnit HR obor k lepšímu a špetce štěstí, jsem v roce 2019 vyhrála titul Recruiter roku od Recruitment Academy Awards.  V roce 2020 jsem získala cenu HR Osobnost roku udělenou Klubem zaměstnavatelů. 

Po práci mě potkáte na některé z konferencí, meet-upů nebo jiných HR akcích. A když ne tam, sedím doma a čtu si knihy, sázím pokojovky, dívám se na vzdělávací videa nebo si dělám online kurzy. Věřím totiž, že jedna z nejlepších investic je ta do sebe sama. A také píšu blog.