Nad tématem onboardingu jsem začala více uvažovat po změně práce. Měnila jsem v roce 2021 a od té doby jsem díky fungování pod investiční skupinou měla šanci vidět do více než 15 firem a u 5 z nich jsem pomáhala nebo od nuly stavěla onboarding.

V dnešním díle se podíváme na toxickou kulturu a toxické zaměstnance. Ti mohou ve velké míře ovlivnit celou firmu a způsobit dlouhodobé problémy, které si s nimi na první dobrou nemusíte spojit.

V rámci 23. dílu #sharingiscaring mám pro vás nachystáno několik zajímavých čísel a zdrojů k prostudování. Blíže se mrkneme na práci s talenty, angažovanost ve firmách a negativní pocity na pracovištích. Upozornění na začátek - v článku je dost anglických výrazů.

Dlouhodobě mě inspiruje Google. V rámci sekce ke stažení najdete i mé výpisky z re:work with Google, ke kterým se často vracím. Další inspirací je pro mě stránka na karierní stránce Google s názvem How we hire, ze které jsem čerpala, když jsem pracovala v Alze (i když je to už nějaká doba). Jen si představte, že hledáte práci a někde na kariérkách ...

Minulý rok jsem studentům MUNI předmětu Praktika z personální psychologie zadala projekt, který měl za cíl zmapovat jaké pocity a myšlenky mají odcházející zaměstnanci. Moc díky celému týmu za skvělé výstupy a zpracování! Dotazník nám vyplnilo 316 lidí, takže díky i těm!

Jaké je to nabírat HR nebo recruitera? Jak vybrat toho správného a na co se ho vůbec ptát? Na to se podíváme v první části dnešního sharing i caring. V druhé části se pak blíže podíváme na NPS a candidate experience.

V listopadu jsem měla tu čest být součástí meet-upu Frontendisti.cz a se svým soft talkem na HR téma vystoupit přes cca 50-60 lidmi. Přednáška nesla název "Když ptáčka lapají, ... aneb na co si dát pozor než přijmu nabídku". Nakonec jsem se rozhodla vytvořit z ní článek, který zrovna začínáte číst. Obsahu o tom jak odpovídat na pohovoru...

Vítám vás u dalšího dílu toho, co si pustit do uší. Nazvala bych ho i jako "long time no see", protože 4. díl vyšel před rokem a půl. Od té doby jsem toho ale naposlouchala fakt hodně a světlo světa spatřily nové kvalitní podcasty. Možná bylo dobré dát si od psaní na chvíli pauzu. Ne však od poslechu!