#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 4. díl

26.02.2021

Sharing is caring mě doprovází již pár let. Znamená sdílet si know-how a učit se od sebe navzájem, nechat se inspirovat a pomáhat těm, kteří radu ocení. Na svém Linkedin pravidelně sdílím posty plné informací ze světa HR i marketingu. Společně se podíváme na souhrn některých z nich.

Otázky, které vás potrápí:

  • Na co se ptát na pohovorech, když jste recruiter/HR od Jirky Herodka jsem si rovnou vytiskla. Já se měnit nechystám, ale hledám si někoho k sobě a otázky, které Jirka radí ve svém článku jsem si otočila. Velmi doporučuji. 
  • 32 Questions to Ask Your Boss, které můžete použít v rámci náboru nebo pro rozvoj své kariéry. Některé jsou těžké na zodpovězení, a tak nebuďte špatní z toho, že vám váš nadřízený hned neodpoví. 
  • Kdyby to bylo málo, doporučuji ještě článek s názvem 10 Questions you should ask your boss, protože některé z nich si zkuste položit sami sobě. 


Leadership a management:


Sociální sítě:

  • Těsně vedle je blog Michelle Losekoot. Tu asi znáte i díky knize Jak na sítě, kterou napsala s Eliškou Vyhnánkovou. Michelle píše lehce, jasně a upřímně. Někdy na webu mačkám F5 a přeji si, aby se objevil další článek. Neměl by vám utéct ten s 6 radami pro lepší pocity ze sociálních sítí. 
  • Elišku jsem už zmínila a ještě u ni zůstaneme. Aktuálně natáčí videa/podcasty Jak na sítě se zajímavými hosty z různých firem. Zajímavé nakouknutí pod pokličku toho, co jinak konzumujete v online světě. 


Přeji další příjemné čtení a napište mi, pokud se vám můj článek líbil!