#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 18. díl

13.02.2023

Jaké je to nabírat HR nebo recruitera? Jak vybrat toho správného a na co se ho vůbec ptát? Na to se podíváme v první části dnešního sharing i caring. V druhé části se pak blíže podíváme na NPS a candidate experience.

Nábor HR/Recruitera:

  • Jiří Herodek sepsal článek plný otázek, které můžete položit během pohovoru s IT recruiterem. 
  • Pavel Brožek píše o tom jak dělat recruitment z pohledu recruitera.
  • Blog Smart Recruiters radí, jak nabrat HR managera (dá se vztáhnout i na jiné HR role). 
  • Workable pak přináší podrobný návod jak na to a kde takového člověka najít.
  • Indeed dává také návod jak najít recruitera a neseknout se 

O NPS a candidate experience jsem psala několikrát. Skvělý a přínosný článek napsal Jan Tegze, který ukazuje, že špatná experience vás vyjde opravdu draho. Must-have čtení pro každého, kdo pracuje v HR a kdo se podílí nějakým způsobem na náboru.

O HR NPS a vlivu na celkový byznys firmy jsem psala hned v prvním dílu těch sharing is caring sumářů. Opakování je prý matka moudrosti, a tak si článek od Honzy doplňte i o data, která vás snad přesvědčí, že dobré hodnocení od kandidáta je rovno dobrému hodnocení od zákazníka.

A ještě tu mám jeden pěkný článek, který vám poradí, jak zvýšit candidate experience za méně než 1 dolar. Vidíte, někdy stačí málo a s téměř nulovým budgetem dokážete zázraky.

Když už jsme u zážitku, tak k němu patří i zpětná vazba a její kvalita. Pokud si nejste jisti, jak na to, otevřete si hned druhý článek, který vás podáváním feedbacku provede. 

Dnešní výběr bych zakončila článkem od Matěje Matolína o tom, že jsou HR jako prášky. Čím víc jich je, tím hůř na tom asi jste. Zajímavé čtení, které možná některé z vás nadzvedne ze židle. 

Líbil se vám další díl? Budu ráda, když mi to dáte vědět. Už teď se těším na příště!