#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 1. díl

08.01.2021

"Sharing is caring" vznikl v roce 2018 na mém LinkedIn profilu jako pravidelná dávka informací pro ty kteří pracují v HR nebo Marketingu. Některé zdroje nestárnou a je škoda na ně zapomenout. Pojďte si se mnou pročíst některé z nich!

  • Sourcing tools and how to combine them (první díl a druhý díl) od Jirky Herodka - pokud se nepohybujete v sourcingu jako ryba ve vodě, dost vám to pomůže. Mně opravdu hodně, protože sourcing je něco, co jsem chtěla dlouhodobě zlepšit. Must-have kompetence vás jako HR. 
  • LinkedIn bez limitů: Neomezené používání LinkedInu nejen pro recruitment z přednášky Josefa Kadlece - další část sourcingové skládačky, která mě baví a podpoří vás být ještě lepšími v HR oboru. Umět hledat s premium účtem je easy, ale co bez něj? Tam se ukáže váš pravý skill. 
  • 29 Creative Ways to Find Employees Online & Off - fajn připomenutí si toho, co můžete začít dělat a co vylepšit. Poradí vám 29 různých osob s různými zkušenostmi a na různých pozicích. Určitě najdete inspiraci pro vás samotné. 
  • Re:work with Google - stránka, kterou doporučuji všemi deseti! Doporučuji si udělat jeden volný den a projít si všechny její části i články na blogu a podívat se na jejich šablony ke stažení zdarma. Po menším upravení se dají rychle použít. Já podle nich ladila třeba job description nebo šablonu k adaptačnímu rozhovoru. Výpisky ode mě najdete TADY.
  • Inspirace od Bistro Social a jejich 38 důvodů proč u nich pracovat mě fakt baví. Škoda, že nejsem z online marketingu, asi bych jim to CV poslala. Přemýšlím od té doby, zda nenapíšu to samé. Nebo seznam bodů, proč pracovat v mém týmu. 
  • Obsahová agentura a jejich koláčový graf, který vám řekne, čeho si jejich zaměstnanci nejvíc cení na práci u nich a s nimi. Hned víte, zda je u nich to, co hledáte. Zkuste využít místo textu obrázků, někdy řeknou daleko víc. Navíc lidé prý neradi čtou. 
  • IKEA Group a jejich 50+ sekce kariérních stránek mě zaujala víc než dost. Zpracování textu, medailonky zaměstnanců a výpis pozic, na kterých nevadí, že je vám o pár let více, ... Smělý krok dopředu, tleskám!
  • 26 predikcí českého náboru, které musíte znát je sice článek z roku 2019, ale ne vše jste určitě stihli realizovat. Můžete si i porovnat jak moc byly predikce reálné. Ta první se splnila, osmá také a dvanáctá vlastně ještě víc.


Přeji další příjemné čtení a napište mi, pokud vám můj článek líbil!