#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 10. díl

25.05.2021

Rozhodla jsem se desátý díl sharing is caring věnovat LMC

Proč? Ačkoli nejsem příznivcem pracovních portálů, nemění to nic na tom, jací v LMC pracují lidé a jakým způsobem dělají svou práci. Když jsem se objevila v 2019 v LMC ročence, poslali mi i s přáním do práce. Když jsem chtěla jejich Culture Book, byli nejvíc hodní a do 2 hodin jsem ho měla v rukou doma. A tak dál... 

  • LMC ročenku 2019/2020 si můžete stáhnout na webu.
  • Prolistovat si ji můžete i se mnou, v komentáři vždy shrnutí a to, co mě zaujalo. TADY, TADY a TADY

Pokud máte 35 minut, podívejte se na rozhovor EVOLVE! Stories no. 15, kde Adam Hazdra a Lucie Musilová (tehdy Vurbusová) hovoří o tom, jak v LMC fungují, jak přemýšlejí nad svými produkty a na kolik je vyšel Culture Book


Datové snídaně:


Co si přečíst?

  • Když chcete měřit náš nábor, efektivitu a být si jisti, že děláte věci tak, že mají opravdu vliv na interní čísla. Delší článek o tom, že měření náboru vás posune blíže k byznysu a blíže k profesionálnímu HR.
  • Co neměříte, to neřídíte. Když nemáte čísla, byznys vás nebere vážně. Filip Bajko z 02 o tom ví své, a proto ho LMC pořádně vyzpovídalo
  • Ještě k těm datům, ta mě baví. Náborová kalkulačka vám pomůže objevit skrytá úzká místa vašeho HR. Možná díky ní ušetříte tisíce. 
  • Jak začít s náborem a navíc efektivně? Starší článek, ale stále aktuální aneb stavět musíte na dobrých základech a než nabíráte, přemýšlejte. 
  • Dostali jste za úkol sestavit strategii na další rok, ale nevíte jak začít, z čeho vycházet a koho se zeptat na doplňující informace? Pro vás tu je článek, který poměrně šikovně radí jak na to plus dávají pohled různých firem, jak na to jdou ony. 
  • Pro náročné LMC vytvořilo AKADEMII, která vás světem lidských zdrojů provede. Ideální pro ty, kteří přemýšlejí o kariéře v HR nebo si své aktuální know-how potřebují zvalidovat a doplnit. 


Výběr z článků, které vyšly díky mé práci a Alze:

 

Jo, jinak LMC posílá pravidelný newsletter HRnek, který doporučuji. Krátké e-maily o tom, co se děje v HR, nové články, informace o konferencích a spousta dalších informací.