HR osobnost roku 2020

11.01.2021

Klub zaměstnavatelů mě nominoval do TOP 10 lidí v HR oboru. Jsem mezi velikými jmény z oboru, moc za to děkuji.  Moc děkuji za vaše hlasy, dostala jsem se mezi TOP 3 HR osobnosti a nakonec celou soutěž obhájila.

V rámci přípravy na online přenos a následovně i jako články vyšly rozhovory s finalisty. Níže si můžete přečíst něco ode mě. 


Jakou roli si myslíte, že hrála vaše osobní komunikace v tom, že jste se letos dostali mezi top 3 Osobnosti roku 2020 v oboru HR?

Velkou. Sociální sítě jsou skvělým komunikačním prostředkem s kandidáty, ale i HR komunitou. Když vás nikdo nezná, nedostanete se ani do TOP 10. Pokud máte delší pracovní historii, máte i kontakty a s tím i šanci, že vás někdo nominuje. Pokud jste v oboru noví, tak si kontakty musíte vytvořit jinak, abyste měli šanci. To může být třeba pomocí sociálních sítí.

Osobně jsou pro mě sociální sítě důležité. A to jak soukromě, tak i pracovně. Dlouhodobá aktivita na nich se mi vrací nazpět v mnoha podobách a jsem za to moc ráda. Určitě tedy hrály roli v tom, že mi lidé přes ně a díky nim poslali svůj hlas a já se dostala do TOP 3.

Spousta lidí si stěžuje, že má hodně práce a nestíhá pečovat o svoji komunikaci a budování své osobní značky v běžném pracovním režimu. Jak to řešíte Vy?

Spousta lidí si také stěžuje, že nestíhají cvičit nebo že nestíhají číst. Je to o prioritách. Času máme všichni stejně, ale dělíme ho mezi různé činnosti, které jsou pro nás různě důležité.

Pro mě je komunikace na sociálních sítích důležitá, protože pracuji v HR a je snadnější nabrat někoho do firmy, když máte širokou základnu kontaktů, lidé si vás odněkud pamatují a máte je předpřipravené na první kontakt. V práci úzce spolupracuji s PR, s týmem máme na starosti i komunikace na svěřená oddělení, a tam se dovednosti tvořit obsah a umět se dobře vyjadřovat velmi hodí.

A jak to řeším já? Používám plánovací nástroje na zveřejňování obsahu, píšu do zásoby, když se mi zrovna chce a věnuji tvorbě obsahu a komunikaci podstatnou část svého volného času.

Co byla nejlepší věc, kterou se Vám podařilo dosáhnout v minulém roce? Čeho chcete dosáhnout letos? (pracovně i mimopracovně)

To je těžká otázka, protože i když byl 2020 náročným rokem, mám pocit, že pracovně i mimopracovně se mi dařilo. V práci hlavně díky mému týmu, který zvládl všechny nástrahy online světa, a ještě dokázal splnit vše, co jsme měli společně v plánu.

Pokud budu mluvit soukromě, tak jsem ráda, že jsem si sama vytvořila webovou stránku a dokázala si zařídit kancelář včetně malování a dalších prací, které jsem nikdy nedělala.

V 2021 mě čeká spousta hezkých výzev a projektů, a to ať s HR Leaders od Good Call, s Kariérko nebo dvě účasti v porotách známých soutěží. Na to se moc těším.

Co Vás přesvědčilo, a doporučili byste i ostatním, že osobní komunikace stojí za to a je třeba tímto směrem investovat svůj čas a energii?

Doporučila bych se zamyslet nad tím proč a za jakým účelem chci komunikovat. K čemu mi komunikace má pomoci, čeho chci dosáhnout až poté bych si řekla, zda chci tímto směrem investovat čas a energii. Člověk si musí uvědomit, že tím, že se stane více viditelným, tak mohou přijít i nekomfortní situace.

Jsem názoru, že HR dávno není oddělení, které řeší jen papíry, ale mělo by se naučit využívat digitální technologie, sledovat trendy, využívat marketingu a tak dál. Pokud chceme být blíž nové generaci, musíme jít s dobou. Osobní komunikace mi do této škatulky zapadá. Vidím, že mi osobní komunikace pomáhá v navazování kontaktů, propojení s komunitou, kde si sdílíme know-how a otevírá dveře třeba pro spolupráci s Kariérko, GoodCall nebo BrandBakers. Díky ní jsem přednášela pro HolkyzMarktingu, na VŠE nebo ČZU, což mě moc baví. Vlastně díky ní mohu snadněji a rychleji dělat to, co mě baví a dává mi smysl.

Kdybyste se mohli znovu vrátit na začátek své pracovní kariéry, jakou byste si dali radu?

Zpětně se vše hodnotí jednoduše. Navíc si myslím, že jsem na začátku kariéry. Moc dlouho na HPP nepracuji. =) Rozhodně bych se více věnovala cizím jazykům a šla dřív na stáž.

Jak trávíte volný čas, tedy chvíle, kdy nepracujete?

Často jezdíme na chalupu do Jižních Čech nebo k našim na Vysočinu, kde trávím čas s rodinou. Baví mě ruční práce jako vyrábění věnců, mýdel nebo šumivých koulí do vany. Když si potřebuji odpočinout, snažím se zaměstnat ruce. V druhém případě si čtu nebo sleduji seriály na Netflix.