Koho sledovat na Instagramu, když pracujete v HR?

04.05.2021

V LinkedIn příspěvku jsem hledala pomoc. Konkrétně jsem hledala značky, které mají pěkný náborový Instagram, ze kterého by na vás dýchla firemní kultura, potkali byste na něm zaměstnance a mohli nakouknout do pod pokličku firmy. Stačil mi i ambasador značky (těch moc nebylo).

Doporučili jste mi jich hodně a já slíbila, že je sepíšu na jedno místo. #sharingiscaring a třeba to někomu dalšímu bude ku prospěchu. Přidala jsem rovnou i pár profilů za sebe.

Proč vůbec?

Instagram je pro mě dlouhodobě síť, kam se chodím dívat a hledat inspiraci. Nikdy jsem na něm nebyla moc aktivní ve smyslu sdílení fotografií, videí a přidávání stories. To se změnilo před 2 týdny spolu s rozhodnutím, že si k této síti zkusím najít cestu. Přeci jen má Instagram oproti LinkedIn a Facebooku nesporné výhody a může být fajn doplňkem mých aktivit.

Vaše doporučení by mi měly pomoci se s ním lépe naučit pracovat a odkoukat, jak na takový firemní profil. Jak mi to zatím jde/nejde se můžete podívat - 📷 . Není to firemní profil, ale můj osobní, ale velmi pracovní. 


Určitě existují další skvělé profily, které se mi zatím nepovedlo objevit. Budu ráda za tip do komentáře, ať je mohu časem doplnit.  Stačí mi ho napsat přes formulář. 

PS: Jen proklikání všech profilů ze mě Instagramového experta neudělá. Máte tipy, jak jej spravovat? Jak často přispívat? Jak získat kvalitní followers? ...

Dobrý článek jsem našla od H1.cz - Firemní Instagram: kde ho vzít a jak s ním (ne)pracovat. A na sunitka.cz - Firemní profily na Instagramu: jak je získat, výhody, nevýhody a promování v aplikaci. Když chci vědět víc, tak jdu na blog Diany Zadákové