Chyby v HR stojí miliony. Jak jim předcházet (Reshoper)

22.01.2024

Dlouho jsem měla sen - vystoupit na marketingové konferenci. To se mi v 2023 splnilo díky pozvání na Reshoper - troufám si říct, že největší konferenci a veletrh v jednom u nás v Česku. Na jedné straně jsem se tetelila nadšením, na druhé straně mě pohltila nervozita z opravdu náročného obecenstva a velkého množství lidé, kteří konferenci v rámci Reshoperu navštíví. Největším výstupem z komfortní zóny pro mě ale bylo přednášet lidem z marketingu, které od roku 2016 nabírám - vlastně jsem vlezla do jámy lvové mezi své ex, současné i budoucí kandidáty

Videa z přednášek si můžete zakoupit na stránkách a doplnit je delším článkem se mnou právě na HR tématiku. Spolu se dnes podíváme na pár slidů, které jsem v prezentaci měla. Na těch si ukážeme chyby, které stojí firmy astronomické částky a to zcela zbytečně.   

Než začneme, tak velká poklona celému Reshoper týmu, takový support a zájem o řečníka a jeho připravenost jsem dlouho nezažila! Jo a Radek Hudák za oslovení, zda bych do toho šla, děkuji moc.  

Shrnutí

  • Investujte do pevného základu. Pevný základ vám umožní růst a podrží vás.
  • Příprava je základ úspěchu. Co si napíšeš, sepíšeš, připravíš si, dáš tomu čas, jako když najdeš. 
  • Špatné zadání, špatný výsledek. 
  • Vypočtěte si náklady na nábor jedné role a na onboarding pro první 3 měsíce. Jakmile uvidíte čísla, váš přístup se změní.
  • Chyby při náboru jdou za vámi - nezeptali jste se, předpokládali jste, spěchali jste, nechali jste se uchlácholit prvním dojmem, potkali jste se jen jednou, … Zamyslete se, kde děláte chyby a eliminujte je. 
  • Není chyba udělat přešlap v náboru (stane se), ale nevyřešit situaci a neumět se rozloučit.
  • To, že si naberte HR/recruitera, to vás samo o sobě nespasí. Začnete v první radě u sebe, zapracujte na své důslednosti, procesech a mindsetu.


Všem přeji ať se jim co nejvíce daří. A nejen v náboru! A kdyby ne, tak klidně napište. Ráda doporučím ověřené agentury, job portály nebo vás s někým propojím, kdo by vám uměl pomoci.